+90 850 532 724 0       
   +90 532 768 20 09       
   support@render724.com       
                                       

Nasıl Çalışır?

 • Ekip Üyesi Üye ol!

  Yeni bir hesap açın ve ekip üyeleri oluşturun. Render farm hizmetini kullanmayı öğrenmek ve fiyat-performans analizi yapmak için hesabınıza 10$ değerinde 10 kredi yükleriz.

  Üye Ol

 • Asistanlık Hizmeti Yazılım Yükle!

  Render724 Remote Controller yazılımımızı bilgisayarınıza yükleyin ve kullanıcı girişi yapın. Tüm iş akışı hesabınız üzerinden güvenli bir şekilde sağlanır.

  Download

 • Kredi Satın Al!

  İş göndermeye başlamadan önce ihtiyacınız olan krediyi veya kredi paketlerinden birini tek seferde satın alın, indirim avantajlarından faydalanın.

  Satın Al

 • Proje Gönder!

  3D yazılımların içerisinden direkt olarak render farm'a iş gönderin. İş gönderme hakkında ayrıntılı bilgi için eğitim videolarımızı izleyebilirsiniz.

  Eğitim Videoları

 • Render724 Otomatik İndir!

  Render724 Remote Controller, otomatik indirme özelliği ile mükemmel bir iş akışı sağlar. Aynı zamanda, render görüntülerine web arayüzünden de erişim sağlayın, her yerden indirin.

  İş yönetimi

Hizmetler

Proje Bazlı Kiralama

3D sektörü için özel olarak yapılandırılmış render almaya hazır sunucuları, bulut teknolojisinde ve proje bazlı kiralama hizmetidir.

Render farm'a render işleri nasıl gönderilir?

Render farm'a bir render işi göndermek, kişisel bilgisayarda render almak kadar kolaydır. Kullanıcı bilgisayarı ile render farm arasındaki tüm iş süreçleri tam otomasyon yazılımı ile yapılır. Render724 Remote Controller, 3D sahne ile birlikte sahnenin render ayarlarını ve tüm proje dosyalarını render farm'a kusursuz bir şekilde gönderir.

Otomasyon yazılımına alternatif olarak asistanlık hizmeti de sunulur. Asistanlık hizmetinde, render farm iş havuzuna yeni bir iş gönderme ile birlikte render maliyetini öğrenme, fiyat teklifi alma ve sahne sorunlarını giderme hizmetleri sunulur.

Render farm nasıl çalışır?

Render farm'a gelen tüm render işleri, gönderim zamanlamasına göre render farm iş havuzunda kuyruğa alınır, görevlere bölünür ve boşta bekleyen tüm sunuculara dağıtılır. Bu iş yönetimi, tüm görevler tamamlanana kadar sürdürülebilir bir şekilde devam eder. Varsayılan olarak sunulan en ekonomik seçenekte bile onlarca render sunucusu görevlendirilir. Ayrıca, kritik teslim süreleri için genişletilebilir performans seçenekleri de kullanıcı tercihi olarak sunulur.

Ücretlendirme nasıl yapılır?

Ücretlendirme birimi render kredisidir. Otomasyon sistemi, sunucuların yalnızca render sürelerinin maliyetini hesaplar. 3D sahne analizi, iş kuyruğunda bekleme, veri transferi, depolama ve diğer hizmetler tamamen ücretsizdir.

Örneğin, 48 çekirdekli (sunucu performansını kıyasla) 1 sunucu, 1 saat kiralama sonrasında 1 render kredisi tüketir.

Ödeme yapmadan önce fiyat - performans analizi yapmak istiyorsanız, demo sahnesini indirin ve kişisel bilgisayarınızda render işinin tamamlanmasını bekleyin. Demo sahnesi sistemimizde 1 render kredisi tüketir.Sunucu Rezervasyon

3D sektörü için özel olarak yapılandırılmış render almaya hazır sunucuları, bulut teknolojisinde ve belirli süreli kiralama hizmetidir.

Render farm'a render işleri nasıl gönderilir?

Proje gönderme, yönetme ve tamamlanan render görüntülerini teslim alma gibi tüm işlem süreçleri proje bazlı kiralama yöntemi ile aynıdır. Tüm iş süreçleri Render724 Remote Controller ile yapılmaktadır.

Render farm nasıl çalışır?

Rezervasyon süresi başladıktan sonra tüm kullanıcı ayarları otomasyon sistemi tarafından yeniden yapılandırılır. Rezerve edilen sunucular, kullanıcı hesabına atanır ve diğer kullanıcıların render işleri için görevlendirilmez. Rezervasyon süresi boyunca sıra beklemeden sınırsız sayıda render işleri gönderilebilir.

Ücretlendirme nasıl yapılır?

Fiyatlandırma metodu basittir, sunucu bazlı haftalık veya aylık rezervasyon yapılır. Rezervasyon süresi boyunca kullanıcı hesabındaki render kredileri bloke edilir ve hesaptan düşmez.

Donanım

40 cores
Render Server

CinebenchR15 : 2100


Dual Xeon 2660 v2
@2,50 GHz (Turbo)
64 GB ECC RAM
SSD Harddisk
1 GB Network

48 cores
Render Server

CinebenchR15 : 2800


Dual Xeon 2670 v3
@2,50 GHz (Turbo)
64 GB ECC RAM
SSD Harddisk
1 GB Network

56 cores
Render Server

CinebenchR15 : 3200


Dual Xeon 2683 v3
@3,00 GHz (Turbo)
64 GB ECC RAM
SSD Harddisk
1 GB Network

Toplam Kapasite

Render farm'ımız farklı tip render sunucularında bulunan toplam 1200 işlemci çekirdeği ile saat başına 3200 GHz işlem yapma kapasitesine sahiptir.

 • 20 TB veri depolama alanı
 • Gigabit switch ve yedek ağ bağlantısı
 • 100 Mbit internet bağlantısı

Desteklenen Yazılımlar

Autodesk 3ds Max

Autodesk 3ds Max

Plugins & Renderers

Autodesk Maya

Autodesk Maya

Plugins & Renderers

Maxon Cinema 4D

Maxon Cinema 4D

Plugins & Renderers

Google Sketchup

Google Sketchup

Luxion KeyShot

Luxion KeyShot

Blender

Blender

Render724 kimdir?

3D animasyon sektöründe yaşanan render sorunlarına çözüm ortağı olmak ve sektörün gelişimine katkıda bulunmak amacı ile 2017 yılından itibaren hizmet vermeye başlamıştır.

Başlangıçta müşteri odaklı render farm hizmeti sunarken, 2019 yılından itibaren render farm hizmetini bulut teknolojisinde ve proje bazlı kullanım imkanı sunabilen tam otomasyon yazılımını yayınlamıştır.

3D sanatçılar, kendi 3D yazılımlarına entegre olan Render724 Remote Controller ile render farm'a uzaktan erişim sağlayabilir ve ihtiyacı olan işlemci gücüne sadece birkaç basit tıklama ile sahip olabilirler.

Render724, fiyat-performans oranı ile rakiplerinden daha avantajlı render farm hizmeti sunar. Ayrıca, hizmet kalitesini artırmak, benzersiz özelliklerin yaratıcısı olmak ve kullanım kolaylığı sağlamak için sürekli olarak yeni teknolojiler geliştirmektedir.